Oda Çalışmaları

 • image


  Eczacı Odaları TArafından Uygulanan Ek Uygulamalar

  Antalya Eczacı Odası: Hastalara inhaler kullanımı anlatılırken destekleyici olması amacı ile bu çerçevede hazırlanan flyerlar projeye katılan eczacılara dağıtılmıştır.

  Konya Eczacı Odası: Eczacılarımızın istekleri doğrultusunda PFM ve ağızlıklar satın alınmıştır. Firmalardan eğitim için eğitim setleri temin edilmiş ve eğitimler bu şekilde verilmiştir. Mazeretleri nedeni ile eğitime katılamayan 2 eczacıya 1 hafta sonra ayrıca eğitim verilmiştir.

  Edirne Eczacı Odası: Astım-KOAH eğitimi T.Ü. Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı eski başkanı Prof. Dr. Tuncay Çağlar tarafından sağlanmıştır.

  Manisa Eczacı Odası: Eczacılara Chiesi İlaç San.Tic. A.Ş. ve Arven İlaç San. Tic. A.Ş. firmalarından demo ürünler sağlanarak eğitimler verilmiştir. Ayrıca bu firmalardan temin edilen hastalarına dağıtabilecekleri kullanım talimatlarını içeren reçetelikler eczacılara verilmiştir. 14 Mayıs Eczacılık Haftası programında TEB II. Başkanı Sayın Ecz. Arman ÜNEY’in pilot proje ile ilgili bilgi vermesi eczacı motivasyonunu arttırıcı rol oynamıştır. Hastalardan alınan olumlu tepkilerde eczacıların motivasyonunu arttırmaktadır. 35 adet PFM cihazı ve 1000 adet karton ağızlık dağıtılmıştır.

  Samsun Eczacı Odası: Bölge eğitimi Türk Eczacıları Birliği II.Başkanı Ecz. Arman Üney’in de katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Eğitimde Rehber Eczanem Modelini anlatan bilgilendirme broşürleri basılarak eczacılara dağıtımı yapılmıştır. Astım/KOAH konusunda eczacılar için bir el kitapçığı hazırlanmış, basılarak eczacılara dağıtılmıştır. Eczacılara 50 adet peak flow metre 2500 adet karton ağızlık sağlanmıştır.

  Hatay Eczacı Odası: Türk Eczacıları Birliği II. Başkanı Ecz. Arman Üney’in de katılımı ile Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ile toplantı organizasyonu yapılarak Rehber Eczanem Projesi anlatılmıştır. Yerel basın aracılığı ile projenin kamuoyuna tanıtılması yönünde çalışmalar yürütülmüştür. John Kotter’ın «Buzdağımız Eriyor» kitabı eczacılara hediye edilmiştir. Rehber Eczanem Projesi ve kısa uygulama örneğinin yer aldığı tanıtım videosu Hatay Mozaik TV tarafından çekilerek sosyal medya aracılığı ile de yaygınlaşma sağlanmaya çalışılmıştır. 10 adet pfm ve 1000 adet yedek eczacı odası tarafından temin edilerek eczacılara ulaştırılmıştır. Ayrıca firmalardan eğitim demoları temin edilmiştir.

  Eskişehir Eczacı Odası: Rehber Eczanem Projesi kapsamında olan eczacılara toplam 88 adet peak flow metre 3000 adet karton ağızlık temin edilmiştir. TEB Smart astım kontrol testinden 150 adet, astım ve KOAH ilaç geçmişi ve farmakoterapik anamnezinden 150 adet çoğaltılarak programdaki eczanelere dağıtılmıştır.

Copyright © 2016 TEB IT.