• image

  DR. ARIJANA MEŠTROVIĆ / Pharma Expert

  Dr. Ecz. Arijana Meštrović eczacı ve eğitimcidir. Pharma Expert Danışmanlık’ta bağımsız danışmanlık hizmeti vermekte ve sürekli mesleki gelişim konusunda eczacılara yönelik eğitim ve çalıştaylarda eğitici olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda Hırvatistan’daki çeşitli eczacılık fakültelerinde Profesyonel Eczacılık Pratiği ve Farmasötik Bakım dersleri vermektedir. Meštrović, Eczacılık Akreditasyon Konseyi üyesi, FIP Program Komitesi’nin Eş Başkanı ve Avrupa Farmasötik Bakım Ağı’nın üyesidir.
  image

  MICHAEL ROUSE / ACPE. It is Accreditation Council for Pharmacy Education

  Zimbabwe’de doğmuş ve eczacılık eğitimini tamamlamış olan Michael Rouse, kariyerine hastane eczacılığı, hastane yönetimi ve serbest eczacılık yönetimi gibi alanlarda çalışarak devam etti. Zimbabwe’de kurucusu olduğu zincir eczane ülkenin en büyük eczane zinciri haline geldi. Birçok uluslararası meslek örgütünde ve resmi mesleki kurumda üst düzey görev almasının yanı sıra Zimbabwe Eczacılık Birliği ve Ulusal Eczacılık Konseyi’nin başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur.
  25 yıldan fazla suredir FIP’nin farklı kurullarının aktif bir üyesi olmuştur. Rouse Uluslararası Eczacılık Eğitimi Kalite Güvencesi Forumunu kurmuş ve FIP tarafından 2008’de benimsenen Eczacılık Eğitiminde Kalite Güvencesi İçin Küresel Çerçeve’nin geliştirilmesine öncülük etmiştir. FIP’in Eczacılık Eğitimi Çalışma Kolunda Kalite Güvencesi Proje Yöneticiliğini yapmıştır. FIP verdiği hizmetler nedeniyle kendisine 2008 yılında FIP Üstün Hizmet Ödülü verilmiştir.
  Michael Rouse, Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ACPE) icra direktörü yardımcısı ve ACPE Uluslararası Hizmetler Programı Direktörüdür. Meslek içi sürekli eğitim alanında birçok çalışması bulunan Rouse, bu alanda bir otorite kabul edilmektedir.

Copyright © 2016 TEB IT.